Köprü Kirişi, Viyadük gibi üretimleriile firmamız, uzman ekibi ve teknolojik alt yapısıyla bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Köprü kirişi, genellikle karayolları projelerinde kullanılan, yüksek mukavemetli beton ve öngerilme teknolojisi kullanılarak büyük açıklıkları kolayca geçebilen elemanlardır. Öngerilmeli köprü kirişleri geçilecek köprünün teknik özelliklerine göre değişik ölçülerde,kesitlerde ve boyutlarda imal edilir. Prefabrik Köprü Kirişi’nin avantajlarından biri geniş açıklıklar geçebilme ve inşaat yapım süresinin kısalığı ile zamandan tasarruftur. 

Tekin İnşaat, üretim tesislerindeki yüksek kapasiteli ve modern öngerilim yataklarında çeşitli ölçülerde ve çeşitli tiplerde köprü kirişi üreten, köprü kirişi üretiminde uzmanlaşmış ve konusunda lider bir firmadır. 

Ögerilmeli “I” kesitli köprü kirişi, özellikleri nedeni ile otoyol üzerlerinde bulunan Köprü – Viyadük gibi inşaatların vazgeçilmez elemanlarıdır. Karayolları standartları ve TSEK 118 standartlarına uygun olarak 41 metre olarak projelendirilen köprü kirişi özel hazırlanacak projelere uygun olarak daha büyük açıklıklarda da üretilebilir.