Prefabrik Yapı Elemanı

Prefabrik yapı elemanları üretiminde sektörünü bilim ve teknoloji ile çalışıyoruz...

Prefabrik Yapı Elemanı

ÜRÜNLER

Panelton

Panelton, inşaatınıza; boşluklu yapısıyla hafiflik, çok yüksek döşeme hızıyla ekonomi sağlar. Geniş açıklıkları geçebilmesi sayesinde tasarımda esnekliğe ulaşırsınız; en kısa zamanda, en uzun vadeli çözümler üretirsiniz.

1985 yılından bu yana Amerikan Spancrete lisansı ile endüstriyel olarak üretilmekte olan, öngermeli, boşluklu beton döşeme ve duvar paneli PANELTON  –panel ve beton kelimelerinden türetilerek–  tescil edilmiş ve 3 milyon m²'ye yaklaşan uygulamalarıyla tüm sektöre damgasını vurmuştur.

Yapıblok

Modüler Beton Duvar Elemanı Yapıblok, yüksek dayanımı sayesinde yapınızı depreme, yangına ve her türlü darbeye karşı korur. Farklı renk ve dokuları ile estetik katkıda bulunur. Sıva boya gerektirmeyen Yapıblok ile örülmüş duvarlar, ömür boyu bakım gerektirmez.

Yapıblok, her türlü yapının iç ve dış duvarlarında kullanılabilen beton duvar elemanıdır. Endüstriyel ortamda, blok üretimi için özel geliştirilmiş makinelerle, beş ayrı dokuda ve dört ayrı renkte üretilir. Kullanılan yardımcı elemanlar sayesinde, duvar yapımında karşılaşılan detay sorunlar için akılcı çözümler sunan Yapıblok, değişik yüzey dokuları ve renkleriyle, mimar, mühendis ve dekoratörlere zengin tasarım seçenekleri sağlamaktadır. 

  • Köprü kirişi
  • Kutu menfezler
  • Özel Ürünler


SİSTEMLER

Prefabrik Taşıyıcı Sistemler

Prefabrikasyon, yapıyı oluşturan elemanların fabrika ve atölyelerde önceden ve tekrarlanabilir olarak üretilmesidir. Bu teknoloji, bir yapının tamamının inşasında kullanılabildiği gibi, konvansiyonel sistemlerin bünyesinde kısmen de uygulanabilir. Prefabrik yapılar, yüksek deprem dayanımına sahiptir. Yapı Merkezi Prefabrikasyon'un, deprem bölgesinde bu teknoloji ile inşa etmiş olduğu 102 yapıdan hiçbiri, depremde yapısal zarar görmemiştir.

Fab-Tek

Fab-Tek Yapı Kabuğu Teknolojisi, üstün ses ve ısı yalıtım özellikleri sayesinde size ömür boyu sürecek yaşam konforu sağlar.

Fab-Tek Yapı Sistemi, yapıların inşasına kalite, hız ve ekonomi getirmek amacıyla Yapı Merkezi tarafından geliştirilmiş bir yapım teknolojisidir. Betonla üretilen yüksek dayanımlı modüler duvar elemanları olan Yapıblok ve Kilitliblok ile, öngermeli, yüksek beton dayanımına ve yük taşıma kapasitesine sahip döşeme elemanı Panelton’un bir araya gelmesiyle oluşan Fab-Tek; 21. yüzyılın yapı teknolojisidir.