Tanzanya DSM Prefabrik Yapılar

DARÜSSELAM - MOROGORO DEMİRYOLU

Tekin İnşaat'ın prefabrik yapı imalatlarını yaptığı projenin temel atma töreni, Darüsselam Pugu’da Tanzanya Devlet Başkanı Sayın Dr. John Pombe Joseph Magufuli; Tanzanya Çalışma, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Prof. Makame M. Mbarawa; Türkiye Cumhuriyeti Darüsselam Maslahatgüzarı Yunus Belet, Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdem Arıoğlu, Genel Müdür Özge Arıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar ve Proje Müdürü Abdullah Kılıç’ın katılımıyla 12 Nisan 2017’de gerçekleşti.

Anahtar teslim olarak inşa edilecek projenin kapsamında; Darüsselam - Morogoro arasında, tasarım hızı 160 km/saat olan 202 km tek hat demiryolunun tüm tasarım işleri, altyapı inşaat işleri, ray döşeme, sinyalizasyon, haberleşme sistemleri, yedek parça temini, elektrifikasyon ve personel eğitimi yer alıyor. 30 aylık proje süresinde toplam 33 milyon m3 kazı işi yapılacak; 96 adet toplam 6.500 m. köprü ve altgeçit-üstgeçit, 460 adet menfez, 6 istasyon ve tamir-bakım atölyesi inşa edilecek.

Darüsselam - Mwanza Demiryolu, 5 kısımdan oluşan ve Tanzanya’daki standart ray açıklığında olan toplam 1.224 km.lik hatlar tamamlandığında; Uganda, Ruanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Tanzanya’yı birbirine bağlayacak ve Doğu Afrika’yı Hint Okyanusu’na açacak.