Marmaray

Marmaray Projesi Segmentleri Üretimi Yapı Merkezi bünyesinde çalışan Tekin İnşaat tarafından başarıyla bitirilmiştir.

Marmaray Projesi Segmentleri Üretimi Yapı Merkezi bünyesinde çalışan firmamız tarafından başarıyla teslim bitirilmiştir.

Dünyanın en büyük projeleri arasında gösterilen ve `Asrın Projesi` şeklinde tanımlanan Marmaray, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın katılımıyla açıldı.

 

İstanbul Boğazı`nın altından geçecek bir demiryolu tüneli ile ilgili ilk düşünce 1860 yılında Sultan Abdülmecid tarafından dillendirildi. Sultan`ın bu hayali 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nda gerçekleşti. Tekin İnşaat olarak bu projeye sağlam segmentlerimiz ile kattığımız değerin haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Marmaray Project : Contract BC-1

Squeeze Way , Walkway  imalatı 

Anadolu ve Avrupa yakası Tünel içi ray montaj ve demontaj

Marmaray projesi tüm hızıyla devam ediyor. Gebze ve Halkalı’yı banliyö demiryolu sistemiyle birleştirecek projenin en merak edilen ve ilgi çeken noktası ise hiç kuşkusuz Boğaz’ın altında inşa edilen batırma tüp tüneli... Deniz seviyesinden 60 metre aşağıya inşa edilen dünyanın en derin tüp tünelinin yapımı tamamlandı, raylar döşenmeye başlandı. Yapımı için yaklaşık 1 milyon metreküp kum, çakıl ve kaya çıkarılan 1.4 km uzunluğundaki tünel, 11 parçadan oluşuyor. Deniz tabanına açılan hendeğe dikkatle yerleştirilen parçalar, 60 metre derinlikte birleşiyor.